"The Power" - Disztópia a jövő kihívásáról.
Üdvözletem kedves olvasóim és követőim, ma egy folytatólagos írás első részét fogom megosztani veletek. Méghozzá azért, mert a sorozat amiről szó lesz, még csak most került adásba a tengerentúlon, habár amiről szól azt 2016-ban már könyv formájában olvashattuk is. Egy bizonyos disztópia fordított verzióban, ahol a patriarchátus leáldozóban lesz.
Viszont nem ebből a szemszögből ajánlanám a történetet megismerni vagy éppen elkezdeni nézni ezt a sorozatot. Hanem, átgondolni hogy mire számíthat az emberi faj, egy mutálódás vagy transzformálódás során. A sorozat ugyanis szépen felvezette az okát annak, hogy az új generáció lány gyermekei egy új szervvel születnek, aminek a hatására elektromos áramot tudnak a kezükön keresztül vezetni és ezzel olyan hatalomhoz, erőhöz jutnak amivel feje tetejére állítják a komplett társadalmi hierarchiát. Mindazonáltal, hogy veszélyes az a képesség, amivel rendelkeznek, ha nem tanulják meg koordinálni, olyannyira lehet fontos felismerés hogyan lehet az a jövőben mégis hasznos, ha belegondolunk abba a ténybe, hogy az energiaválság időszakának előszobájában vagyunk már a mostani időben is.
Ez egy olyan globális kihívás, amit ha nem sikerül valamilyen úton módon megoldani, akkor kétséges lesz hogy sikerül-e a digitalizációt olyan szintre emelni, amivel megkönnyíthetnénk a saját életünket, vagy tovább fejleszteni a modern civilizáció érdekében, hogy felzárkózzunk a fejlettebb civilizációkhoz is.
De abból a szempontból is érdekes a jelenség, hogy pont a gyengébbik nem kap "teremtői" képességet a változással, méghozzá azért hogy képesek legyenek védeni a saját testi integritásukat és épségüket, vagy kivédeni az agresszív támadásokat. Némiképp "rend rakásra" emlékeztet az előjog, amit a véletlen teremtett meg a számukra, vagy éppen egy tervszerű fejlődés következménye, amivel egy új korszak következhet be, amikor a női energia visszakapja vezetői minősítését is, vagy legalábbis megtörténhet az a fajta kiegyenlítődés a két nem között, amiről próféciák szólnak mielőtt elérkezünk az Arany korszakhoz egy konstans béke megteremtéséhez is, ami lényegében rajtunk áll.
Attól eltekintve hogy mindez egy fikciós regény alapja, azon érdemes gondolkodni hogy mennyivel lenne másabb, ha nem is egy nők által irányított világban, hanem egy teljes fejlődésre és nem rombolásra koncentrált együttműködésben, a férfi nemmel levőben élnénk, akiknek meg kell tanulniuk végre az egyenlőséget értékelni. Háborúskodás, agresszió helyett végre kooperálni és ha nem lesz hajlandóság erre akkor jogosan jön majd a "büntetés" és mindehhez lényegében semmit nem tesznek, csak hozzáérnek a másikhoz.
Ahogy bontakozik ki a történet több szereplő életén keresztül lesz izgalmas hogyan hasznosítják majd ezt az erőt. Furcsa véletlen, viszont amennyiben az írónő tényleg tudatosan gondolt a társadalom felkészítésére, (mivel a sorozat forgatókönyvét is ő írta meg), így a szaudi női lázadás jeleneteit szinkronba helyezhetőek a közelmúlt reális történéseivel.
Iránban valóban megöltek egy nőt Masha Aminit, aki nem volt hajlandó fejkendőt viselni és a következménye egy akkora lázadás volt, amit az ott élő nők indítottak el, hogy a hír még a világsajtóhoz is eljutott. A sorozatban szereplő újságíró is kettősségben vesz részt a megmozduláson, a sztori ígérete mellett azonban megijed és amikor látja hogy kínoznak egy katonát, közbelépne. Az aktuális reakció teljesen emberi a maga nemében, viszont itt is érvényesül a charma törvénye. Nem lehet beleavatkozni, mert lényegében egy nagyon régi sebet és traumát hordoznak a nők globálisan is, de ezekben az országokban még inkább érezhető a konstans elnyomás, ami már nem sokáig tartható, vallási tradíciók ide vagy oda, változni és változtatni kell.
Több évezredes a szenvedés a mindennapos kínzások miatt, és valószínűleg mindig van oka, ha már csak ez a járható út. Nem okos dolog fegyverrel válaszolni, pánikreakcióban, pedig mindig ehhez folyamodik a patriarchális hatalom, ha veszélyeztetve érzi a hatalmát. Láthatjuk is hogy áldozatok lesznek is, nem halhatatlanságot kapnak a nők, hanem erőt, amivel védekezni tudnak. Képesek ölni, de gyógyítani is, állatokkal kapcsolatot teremteni, árammal életre kelteni állatokat mintha defibrillátor lenne a kezükben.
Érdekes lesz majd látni az átformálódást, ami nem feltétlen jelenthet behódolást vagy alávetettséget, így kíváncsian várom Allie, Roxy, Margot, Jos, Tunde és Tatjana élete hogyan alakul a megváltozott világban.
Egy ideig ez is lesz fókuszban a blogon, ahhoz hogy gondolatilag rá tudjatok hangolódni a változásra, hiszen mutáció nélkül is jelen van az evolúciós forradalom, aminek mozgatói azok a lények, a hybridek, segítők akiknek az átlagos életen túl, missziós feladatokat kell végezniük hogy az egyensúlyra rátaláljon az emberi civilizáció, tudatosabban éljen és nyitottabb legyen a változásokra, amik állandósulnak majd az elkövetkező évtizedekben.
Nem véletlen az ébredés, és akik ezen végigmennek, különböző képességeket kapva mindezeket nem öncélból és jóra használva kell irányítaniuk. Szembesülni öreg lélekként ezzel kihívás mindennap a mátrixban, hogy ne adjam fel a reményt, hogy elkerülhető az a jövő, ami felé haladunk, mert stagnáció van, fejlődés helyett, ami életveszélyes. Jelenleg ismeretlen "természetes vezetőként" még háttérben húzódva teszem a dolgomat. Informálok és érzékenyítek hogyan gyógyuljatok traumáitokból, hogyan tanuljatok a világról és annak különböző, de összefüggő rendszereiről és annak működéséről. Hogy találhattok vissza a természethez, az állatokhoz, hogy őriznetek kell a kapcsolatot velük és hogyan találjatok rá a belső békétekre, amivel kifelé sugározva ti teremtitek meg az új korszakot és norma rendszert, hogy egymással is meg tudjatok békélni. Férfiak a Nőkkel. Ember a természettel, idős a fiatallal érezve egymás igényeit, látni egymás gondolatait és felfogni azt, közös célokat követve.
Folytatása következik...úgyhogy ne menjetek túl messzire ;)